Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Giriş yap

 

Menapoz ile ilgili bilgier

  • İlan Tarihi: 15 Mayıs 2016 00:13
  • İlan Bitiş: Bu ilanin süresi doldu

Açıklama

Menopoz Kadınlığın Sonu mu?

Sokaktaki vatandaşa menopoz nedir diye sorduğunuzda adet döneminin bitmesi, yumurtlamanın sona ermesi ya da kadınlığın sona ermesi şeklinde tanımlarlar. Ben bunu hayatın yarısı olarak tanımlamak istiyorum çünkü kadınların menopoz yaşı ortalama 48 yaş civarı geçen sene TÜİK şu yönde bir istatistik yayınlaşmıştı kadınlar ortalama beklentileri 80,4 sene yani 80′ in üzerinde bunun 48’den sonrasını kadınlar menopozda geçiriyor. Sonuçta çocukluk gençlik yaşlarını düşündüğünüzde geriye bir şey kalmadığını görebiliyorsunuz yani cinsellikle birlikte hayatı anlamaya başladığınızda artık menopoza girmiş oluyorsunuz. Bu çok önemli bir konu evet menopoz adetin kesilmesi demektir. Ama kalıcı olarak kesilmesi demektir.

Türk Kadını Menopozu Nasıl Algılıyor?

Bizim ülkemizdeki yaşam biraz zor bir yaşam yani batı ülkesinde insanların nasıl tatil yapacağım nasıl spor yapacağım gibi dertleri varken biz daha çok yaşam savaşı veriyoruz 

Menopoz Kadınlığın Sonu mu?

Menopozla birlikte yeni bir hayat başlıyor onun öncesinde bir cinsellik ve doğurma eylemi var artık bu kalmıyor bu kalmadığı dönemde de avantaj oluyor çünkü hamile kalırım korkunuz olmuyor ama bir tarafta da sizi ayakta tutan hormonlarınızı kaybetmiş oluyorsunuz bunlar üreme hormonu özellikle kadında östrojen ve androjen ile bunların ana maddesi olan de hidro epandostron denilen bir hormon. Bu hormon ikisini birden oluşturur dolayısıyla bunlar vücutta olmadığı zaman eksiklikler ortaa çıkar.

Menopozun Belirtileri

Aslında çokta nedenini bilemediğimiz bir şekilde damar sisteminde bir aktivite oluyor. Kan su gibi vücuttan akar çünkü o hormon eksikliğine vücut adapte olmak istiyordur ancak bunun öncesinde ciltte bir kuruluk oluşur. Hormon bir kere uyaran demektir işte bu uyaranı kaybettiğinizde de bütün organların çalışması yeni baştan düzenleniyor.

İlan ID: 335573792349bd1d

Sorun bildir

İsteğiniz işlenirken, lütfen bekleyin....

Bir Cevap Bırakın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.